Top
Slnečnice: ideálne bývanie pre rodiny s deťmi

Slnečnice: ideálne bývanie pre rodiny s deťmi

Rezidenčný projekt Slnečnice – Južné Mesto je situovaný na konci Petržalky a rozkladá sa popri ceste na Jarovce a Rusovce. Projekt je rozdelený na 2 časti – zónu Viladomy, ktoré ponúkajú drahšie a luxusnejšie byty v nižšej zástavbe, a zónu Mesto, ktorá je tvorená hustejšou zástavbou a aj bytmi v dostupnejších cenách.

Prvá etapa piatich bytových domov a 72 rodinných domov bola skolaudovaná už v roku 2013. Odvtedy sa toto územie značne rozšírilo a Slnečnice postupne ožívajú. V súčasnosti je v predaji už štvrtá etapa v časti Viladomy a v zóne Mesto sú aktuálne vo výstavbe 3 bloky.

Výhody

Vnútrobloky v časti Viladomy sú tvorené parčíkmi a detskými ihriskami. Pribúdajú prvky občianskej vybavenosti, postaviť sa má aj menšie obchodné centrum v blízkosti zóny Mesto. Najväčšou devízou tejto lokality je blízkosť prírody, hrádze, Dunaja a lesov, ktoré ponúkajú možnosti na rekreáciu a šport. Každému vyhovuje niečo iné, veľa závisí aj od samotného človeka a jeho priorít.

Nevýhody

Oproti tomu stojí dosť zlé dopravné spojenie, najmä mestskou hromadnou dopravou. Obyvatelia sú viac-menej odkázaní na vlastné auto. Ak cestujete do práce alebo do školy na druhú stranu Dunaja, zápcham cez mosty sa v dopravnej špičke nevyhnete.

Spolu s vlastníctvom bytu nadobúdate aj podiel na pozemku priliehajúcom k vášmu bytovému domu, na ktorom je trávnik, ihrisko, parkovisko, cesta, osvetlenie a podobne. Spolupodieľate sa tak aj na platbách za ich údržbu, počítajte teda s vyššími mesačnými nákladmi na bývanie.

U ľudí, ktorí v Slnečniciach už bývajú, prevládajú väčšinou pozitívne názory na projekt. Po dobudovaní celého územia budú Slnečnice – Južné Mesto atraktívnou lokalitou vhodnou najmä pre rodiny s deťmi.