Top

Služby pre klientov

Pri hľadaní vlastného bývania väčšina ľudí rieši financovanie pomocou hypotéky a pri jej výbere vám rada poradím.

V dnešnej spleti pojmov, výrazov, úrokov a úverov sa však vie zorientovať len ten, kto sa problematike aspoň trochu rozumie. Čo sa však stáva ešte častejšie je, že veľa ľudí nemá na zdĺhavé vybavovanie, zisťovanie a pátranie jednoducho čas.

Hypotéka alebo úver?

Rada vám pomôžem pri týchto službách:
  • hypotekárny úver
  • refinancovanie hypotéky
  • hypotéka so štátnym príspevkom pre mladých

Staviate či kupujete nehnuteľnosť a potrebujete sa odbremeniť aspoň od „papierovačiek“?

Ak áno, využite moje služby hypotekárneho poradcu a sprostredkovateľa. Postarám sa o administratívu, bankové termíny, zmluvy a všetko za vás „odchodím“. So mnou získate viac času a menej starostí a nebudete sa obávať zbytočných komplikácií, ktoré predĺžia nasťahovanie do vášho nového domova.

Kontaktujte ma

Ako funguje spolupráca so mnou?

Výber najlepšej banky na hypotéku

Výber vhodnej banky a typu úveru

Keby ste si financovanie nehnuteľnosti riešili sami, museli by ste si prejsť všetky banky, nechať si od nich vypracovať ponuky a potom to všetko porovnať. Nie je isté, či by ste sa nestratili v spleti finančných pojmov a nenechali sa zatiahnuť do jednostranných požiadaviek bankových inštitúcií. Výber banky a typu úveru je kľúčový, no veľa ľudí ho podceňuje. Keďže sa úplne nerozumejú finančnému svetu a naplno dôverujú bankám, môžu na to doplatiť preplatením celkovej sumy úveru, čo v prípade hypotéky nikoho nepoteší. Zo skúseností a z praxe s klientmi viem, v ktorej bankovej inštitúcii sú aké podmienky a či máte šancu ich splniť. Vypracujem vám ponuky od jednotlivých bánk a poradím vám, ako sa v nich zorientovať. Vybranú hypotéku nastavíme v konkrétnej banke podľa vašich potrieb.
Žiadosť na hypotéku

Vyplnenie žiadosti k hypotéke

Odovzdaniu žiadosti o hypotekárny úver predchádza skompletizovanie dokumentov. Z vašej strany je to niekoľko povinných dokladov, ako môžu byť doklady o príjme, znalecký posudok k nehnuteľnosti a doklad o účele čerpania úveru. Samozrejme, okrem toho budú potrebné aj iné podklady, o ktoré sa postarám ja. Čo budem od vás potrebovať, vám poviem v dostatočnom predstihu. Nehnuteľnosť musí byť ohodnotená znalcom. Ak si nie ste istí, akého znalca vybrať, viem vám pomôcť s výberom a zabezpečiť vám kvalitný znalecký posudok. Keď žiadosť vyplním a skontrolujem, aby v nej nič nechýbalo, zanesiem ju do bankovej inštitúcie. Schválenie úveru môže niekedy trvať aj dlhší čas, ale pre svojich klientov sa snažím urýchliť proces tak, ako sa dá.
Komunikácia pri riešení hypotéky s bankou

Komunikácia s bankou

S bankou treba komunikovať už hneď v prvotnej fáze pred podaním žiadosti, no a, samozrejme, pri samotnom schvaľovaní. Keďže poznám bankové postupy a procesy, viem vám pomôcť uplatniť výnimky zo štandardných podmienok. Urobím maximum pre to, aby som vám zlepšila pozíciu a nedovolila banke presadzovať si svoje záujmy, ktoré idú vo váš neprospech. Na čo skutočne musíte prísť do banky, je väčšinou už len podpísanie úverovej zmluvy. Pripravím všetky dokumenty a dohodnem podpis zmlúv. No to môže byť jedinýkrát, čo budete musieť fyzicky navštíviť pobočku, pretože o ostatné vybavovanie sa postarám ja. Ak je počas schvaľovacieho procesu niečo potrebné doriešiť, s bankou to vybavím. Ak máte akékoľvek otázky, kedykoľvek ma telefonicky zastihnete. Snažím sa byť pre klienta partnerom a poradcom, na ktorého sa môže vždy spoľahnúť.
Vybavenie hypotéky

Kontrola zmlúv a riešenie dodatočných otázok

Aby celý proces prebehol hladko, skontrolujem všetky podpísané zmluvy a to, či sú podmienky v dokumentoch jasne a presne definované. Úverová zmluva musí byť zosúladená so zmluvou o prevode vlastníctva či s inými potrebami klienta. Niektorí sprostredkovatelia sa po uzatvorení zmluvy ďalej o klienta nezaujímajú. Mňa však kedykoľvek telefonicky zastihnete. V prípade potreby vám budem k dispozícii aj po tom, čo si budete užívať nové bývanie. Individuálny prístup je jedným z hlavných pilierov moje práce. Ak potrebujete vedieť viac informácií o procese sprostredkovania hypotéky na bývanie, rada sa s vami stretnem.

Kontaktujte ma