Top
Jarabinky: Sľubný projekt v málo rozvinutej lokalite

Jarabinky: Sľubný projekt v málo rozvinutej lokalite

Projekt Jarabinky sa nachádza v širšom centre mesta, v časti bývalej priemyselnej zóny na Jarabinkovej ulici, neďaleko od Plynárenskej a ulice Mlynské Nivy.

Projekt Jarabinky (pôvodne Jarabiny) je jedným z developerských projektov, ktorý sa začal stavať ešte pred krízou v roku 2008. Z rozličných dôvodov sa projekt počas krízy pozastavil a viackrát zmenil majiteľa. Súčasný projekt má stavebné povolenie od roku 2016 a prvá fáza by mala byť skolaudovaná v polovici roka 2018. V projekte sú zastúpené všetky veľkosti bytov – od 1-izbových až po 4-izbové.

Financovanie

Zvýhodnené financovanie môžete okrem financujúcej banky získať aj v iných bankách. Pri podpise zmluvy o budúcej kúpnej zmluve sa platí 20 % z kúpnej ceny bytu, zvyšných 80 % zaplatíte až po kolaudácii.

Prednosti

Plusom je, že obytný komplex je členený do viacerých budov s vnútroblokom, nákupnou pasážou a dvorom. Byty sa predávajú v základnom štandarde, s pivničnou kobkou v cene. Plánovaná je tiež výstavba materskej škôlky priamo v objekte.

Nedostatky

V súčasnosti je nevýhodou nevábne okolie – nachádzajú sa tu pozostatky priemyselných hál, kancelárske centrá, na druhej strane je tu takmer nulová občianska vybavenosť a žiadna zeleň. V najbližšom čase sa predpokladá ďalšia výstavba smerom k Prístavnej ulici, stavebný ruch tak najbližšie roky neutíchne.

Ružinov je považovaný za jednu z najpríťažlivejších mestských častí, ale myslím si, že tejto konkrétnej lokalite zatiaľ chýba charakter. Práve po dokončení Jarabiniek a susedného projektu CityPark sa to môže začať meniť. Bude však trvať dlhšiu dobu, kým sa lokalita zabýva a nadobudne mestský charakter.